niedziela, 2 grudnia 2018

NVC (komunikacja bez przemocy) dla początkujących

Termin: 11.12.2018, w godz. 17.00-20.00

Gdzie: Ośrodek 3 Piętra, ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 71/73

NVC (Nonviolent Communication) dla początkujących

Ten warsztat jest dla ciebie, jeżeli
* pracujesz z innymi ludźmi – twoją grupą docelową lub koleżankami/ kolegami z zespołu
* doświadczyłaś sytuacji konfliktu, jako bezpośrednia uczestniczka lub obserwatorka/ mediatorka i chciałabyś poszukać rozwiązań, w jaki sposób reagować bez przemocy, empatycznie, jednocześnie w pełni wyrażając siebie, swoje potrzeby i odczucia.

Podczas warsztatu przyjrzymy się uczuciom i potrzebom. Jak różnorodne mogą być? a jednocześnie łączą nas wszystkich. Jak wpływają one na komunikację międzyludzką? Przećwiczymy wyrażanie uczuć i potrzeb w komunikacji z drugą osobą, świadomość ocen i osądów, których dokonujemy w procesie komunikacji, tworzenie empatycznych relacji.

Zajęcia oparte będą na metodzie Porozumienia bez Przemocy, zwanej też Komunikacją Empatyczną, czyli NVC według Marshalla Rosenberga.
Zachęcam do posłuchania autora, jak sam opowiada o Komunikacji Empatycznej https://www.youtube.com/watch?v=A-6zkwqjDVI 


Zgłoszenia za pomocą formularza on – line: http://tnijurl.com/471bcb8d118d/  do 09.12.2018, decyduje kolejność zgłoszeń. 
W razie pytań i informacji prosimy o kontakt z p. Aleksandrą Szmurlik pod adresem e-mail: aleksandras.ferso@gmail.com

Warsztat poprowadzi:


Marta Skorczyńska - absolwentka studiów na Uniwersytecie Gdańskim: Psychologia oraz Pedagogika ze specjalnością Animacja Społeczna, a także Szkoły Trenerów Dramy Drama Way. Od 2009 roku związana z edukacją poza-formalną. Koordynatorka, mentorka i trenerka w międzynarodowych projektach dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą, a także koordynatorka i animatorka projektów z lokalnymi społecznościami. Pracuje z dramą, pytaniami coachingowymi i Porozumieniem bez Przemocy, czyli Nonviolent Communication (NVC) według Marshalla Rosenberga, głównie w obszarze komunikacji i zarządzania w grupach wielokulturowych, wzmacniania inicjatywności i aktywności obywatelskiej młodzieży, doceniania różnorodności jako zasobu wewnątrz społeczności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz